Fotografia dziecięca, rodzinna i ślubna
Kiedy zrobić sesję noworodkową? A kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową czy rodzinną?

Kiedy zrobić sesję noworodkową? A kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową czy rodzinną?

Być może za kilka miesięcy zostaniesz mamą? A może przegapiłaś czas 14 dni od narodzin na wykonanie zdjęć noworodkowych i nie wiesz co dalej? Albo planujesz właśnie sesję rodzinną z dwójką dzieci i zastanawiasz się jak to dobrze zorganizować? W tym artykule odpowiem Wam na pytanie: kiedy wykonać sesję zdjęciową?  (w odniesieniu do konkretnych sesji).

 

Sesja noworodkowa - Kiedy dokładnie zaplanować pierwszą po narodzinach sesję zdjęciową dziecka?

Jeśli chcielibyście w trakcie sesji noworodkowej stworzyć układane, nieco bardziej stylizowane zdjęcia dzieci najlepiej zrobić taką sesję do 14 dnia życia noworodka. W tym czasie maluchy najczęściej mocno śpią, doświadczony fotograf potrafi ten fakt wykorzystać i cała sesja przebiega bardzo sprawnie. Co jeśli ten termin przegapicie, a jednak zależy Wam na zdjęciach dziecka w tym pierwszym okresie po narodzinach? Nie musicie się martwić. Sesję możemy stworzyć też kiedy dziecko ma miesiąc, dwa, trzy czy pół roczku. Wówczas będzie to bardziej lifestylowa sesja niemowlęca. Coraz więcej rodzin ma świadomość wielkiej wartości takich naturalnych kadrów, bez przesłodzonych upiększaczy, koszy, ubranek i wiaderek. Na takiej sesji dziecko będzie w Waszych objęciach co da mu poczucie bliskości i bezpieczeństwa, tak niezbędne w tym czasie. A co ze zdjęciami samego dziecka? Nie martwcie się, na każdej sesji noworodkowej czy sesji niemowlęcej powstaje zawsze cały wachlarz ujęć: portrety dziecka, zdjęcia z rodzicami, z rodzeństwem.

O sesjach noworodkowych szczegłówo przeczytacie tutaj: https://www.izabelagawronfotografia.pl/blog/bezpieczny-noworodek-na-sesji

 

Sesja niemowlęca - Mój maluch ma 5 miesięcy czy sesja w tym czasie się uda?

Sesje zdjęciowe niemowląt im później stworzymy tym lepiej tak naprawdę. W kolejnych miesiącach rozwoju dzieci nabywają nowych umiejętności, pojawiają się pierwsze ząbki przez co np. sesja dziecięca z 6 miesięcznym dzieckiem daje mnóstwo możliwości. Jeśli zdecydujecie się na zdjęcia z 3-miesięcznym dzieckiem więcej ujęć będzie na rękach adekwatnie do tego jakie są w tym czasie możliwości Waszego dziecka. Osobiście uwielbiam fotografować niemowlęta w okolicy pierwszego miesiąca życia, i w okolicy pół roku i sesje w tym czasie najczęściej Wam doradzam.

 

Sesja ciążowa - Kiedy umówić się na sesję brzuszkową?

Tutaj wszystko zależy od samopoczucia przyszłęj mamy. Sesję ciążową w plenerze najlepiej zaplanować między 28 a 32 tc. Sesję ciążową w domu można zaplanować też później ponieważ nie wymaga ona tyle wysiłku. Generalna zasada jest jednak taka, że jak tylko widoczny jest brzuszek można działać.

O sesjach ciążowych poczytacie także tutaj: https://www.izabelagawronfotografia.pl/blog/sesja-ciazowa-wszystko-co-powinnas-o-niej-wiedziec

 

Sesja na roczek - Czy roczek to dobry moment na sesję? W jakiej porze najlepiej spotkać się na zdjęciach z rocznym dzieckiem?

Sesje z okazji roczku dosłownie wyrywają z butów i stanowczo zastępują dwie godziny zajęć fitnessowych :) Są super energetyczne i super spontaniczne pod jednym warunkiem - na zdjęciach roczkowych musimy umówić się w optymalnej porze dnia dla fotografowanego dziecka. W czasie kiedy ma ono najwięcej energii w ciągu dnia. Nie ma większego znaczenia to czy roczny maluch chodzi już samodzielnie czy jeszcze nie.

 

Sesja rodzinna ze starszymi dziećmi

Kiedy zaplanować sesję rodzinną? O jakiej porez roku najlepiej zrobić sesję rodzinną w plenerze? Na te i inne pytania odpowiadam w artykule o sesjach zdjęciowych w plenerze: 

To jak, widzimy się na sesji? :) Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości czytajcie pozostałą część artykułów na blogu lub piszcie śmiało.

 

 

 

 

 

 

28/79/sesja-ciazowa-plener-slask.jpg

82/29/001 (2).jpg

85/56/zdjecia-rodzinne-bytom.jpg

77/84/kiedy-zrobic-sesje-noworodkowa-slask.jpg

66/26/sesja-lifestyle-katowice.jpg

14/13/sesja-niemowleca-slask.jpg

97/62/Karolina&Adam003.jpg

88/26/zaproszenie-na-sesje-zdjeciowa-slask.jpg

50/43/sesja-ciazowa-slask.jpg

47/95/sesja-rodzinna-w-rzepaku-slask.jpg