Fotografia dziecięca, rodzinna i ślubna
Sesja ciążowa - wszystko co powinnaś o niej wiedzieć.
Feb 24
 

Sesja ciążowa - wszystko co powinnaś o niej wiedzieć.

Jak się przygotować do sesji ciążowej? Kiedy, gdzie i w jakiej formie ją wykonać? Niewątpliwie sesja ciążowa będzie wspaniałą pamiątka z okresu ciąży zwłaszcza po kilku latach. Wasze pozytywne nastawienie i wybranie odpowiedniego dla siebie typu zdjęć zaowocuje pięknymi i emocjonalnymi ujęciami. Aby jednak wszystko udało się jak należy, warto pamiętać o kilku rzeczach:

Sesja ciążowa - kiedy najlepiej ją wykonać?

Najlepszy moment na zdjęcia ciążowe to ten kiedy brzuszek jest już widoczny, a przyszła mama czuje się dobrze. Bardzo umownie przyjmuje się, że najlepszy czas na takie zdjęcia brzuszkowe to czas między 28 a 32 tygodniem ciąży. Genialnym pomysłem, który możecie zrealizować samodzielnie są zdjęcia miesiąc po miesiącu. Do stworzenia takiego kolażu wystarczy Wam telefon i lustro, pamiątka zostanie na zawsze. 

Gdzie wykonać sesję ciążową?

Wszystko zależy od Waszego pomysłu i oczekiwań. Ważne jest to, by pokazać to, co lubicie, a nie wpisywać się w obecnie panującą modę. Piękne zdjęcie to zdjęcie naturalne. Zimą fantastycznym rozwiązaniem jest sesja ciążowa w domu. Ciekawe zdjęcia powstaną też w przytulnej kawiarnii czy w palmiarni. Wiosną, latem czy jesienią najlepiej wybrać sesję ciążową w plenerze, co da Wam najwięcej swobody i frajdy ze zdjęć. Mam też sporo kameralnych ciekawych wnętrz na mapie całego Śląska gdzie na taką sesję możemy pojechać.

Sesja ciążowa w domu

Oto krótka lista sposobów na udaną sesję ciążową lifestylową: kilka luźnych domowych stylizacji, dobry naturalny makijaż, które zrobią cuda z Twoją samooceną i efektem końcowym całej sesji. Jeśli lubicie klimatyczną muzykę - bardzo fajnie jak będzie tłem do takich zdjęć.  Na zdjęciach ciążowych w domu stworzymy też ujęcia, które podkreślą ulubione momenty Waszej codzienności - wspólna kawa, czytanie książek, gry planszowe. 

W co ubrać się na sesję? Przede wszystkim wygodnie. Wybierajcie ubrania ponadczasowe, w możliwie stonowanych odcieniach. Biel, beże pięknie rozświetlają zdjęcie. Dbajcie też możliwie o spójny styl ubrań i ich kolorystykę (łączymy do 3 kolorów).  Na sesji zwłaszcza w plenerze możemy wykorzystać kapelusze, wianki z żywych kwiatów. Zabierzcie na zdjęcia wszystko co możemy zawiązać wokół szyi (biżuterię, chusty). Takie dodatki będą niezywkle eleganckie. Przed sesją każda z Was otrzyma ode mnie ściągawkę dotyczącą tego jak się przygotować do zdjęć.

Jak wybrać fotografa i się nie zawieść? To proste - popatrzcie na zdjęcia wykonane przez fotografa, porozmawiajcie z nim przez telefon, oceńcie czy jest to osoba, przy której będzie Wam komfortowo, popytajcie znajomych kogo wybrali do roli fotografa rodziny. Ważne by Wasz wybór był świadomy.

Pamiętajcie, że każda sesja to czas dla Was i Waszych rodzin. Czas, kiedy moją rolą jest bardziej obserwacja i dokumentowanie Waszej więzi, bliskości, etapu życia w którym jesteście. To także czas na pogaduchy  o rodzicielstwie, dzieciach, fotografii :) Do zobaczenia na sesji!

Ofertę dotyczącą fotografii ciążowej znajdziecie TUTAJ.

Jeśli macie jakieś pytania napiszcie.

 

 

 

30/64/sesja-ciazowa-co-powinnas-o-niej-wiedziec.jpg

18/56/sesja-ciazowa-lifestylowa.jpg

11/63/sesja-ciazowa-gliwice-zdjecia-ciazowe-slask.jpg

50/19/sesja-ciazowa-jesienia-slask.jpg